POLICOVÉ REGÁLY

Policové regály

Co to jsou policové regály

Policový regál je sestava polic v nosnících, která umožňuje přehledné uspořádání a jednoduché skladování zboží a předmětů. Policové regály mohou být vyrobeny z různých materiálů. Nejčastějšími a nejpoužívanějšími jsou kovové regály.  Jsou vyrobeny z oceli a mohou být také nalakovány. Policové regály v naší nabídce jsou nejdříve opatřeny kvalitní pozinkovanou úpravou, která zabraňuje korozi a výrazně tak prodlužuje životnost regálů.

Policové regály, které zde můžete vidět a zakoupit jsou jen zlomek našeho sortimentu. Pokud hledáte jiný rozměr, klikněte na sekci REGÁLY, kde najdete veškerou nabídku a v konfigurátoru v levé liště vyberete konkrétní rozměr, nosnost, nebo počet polic.

Policové regály mají dělené stojiny, které můžete využít pro sestavení i dvou samostatných regálů například výšky 90 cm, pokud je v popisu policového regálu výška například 180 cm. Pro sestavení nabízené výšky regálu použijte kovové spojky. Jednoduchým nacvaknutím do výřezů stojin sestavíte kompletní kovový regál. Více se o montáži regálů dozvíte v krátkém INSTALAČNÍM VIDEU. Mezi stojiny regálu se umisťují jednotlivé police. Výhodou je, pokud si rozestupy mezi jednotlivými policemi můžete zvolit podle své potřeby. Prima regály toto umožňují a polici si můžete umístit co 9 cm.

Policové regály

 

 

 

Policové regály disponují výhodou a tou je jejich variabilita. Možnost měnit výšku polic, případně rozdělit regál na dva menší. Toto umožňuje dělená stojina. Regály jsou také snadno rozložitelné. V případě potřeby přemístění jej jednoduše rozložíte a zase složíte na jiném místě. Při přestavění regálu můžete dokoupit police navíc, nebo bočnice proti vypadávání předmětů. Do regálu lze umístit i praktické plastové boxy pro skladování potravin či drobných předmětů.

Regál s dělenou stojinou bílý

Moderním materiálem pro police je HDF deska, která nahrazuje dříve hojně používanou dřevotřísku. Jaké jsou výhody HDF desek? Zkratka pochází z anglického výrazu High Density Fibreboard. Jedná se o desky vyráběné z dřevěných vláken s vysokou hustotou (více než 850 kg/m³). Tyto desky se neprohýbají, jsou tvarově stálé, mají hladký povrch. Jejich údržba je jednoduchá, stačí otřít vlhkým hadříkem.

Moderním materiálem pro police je HDF deska, která nahrazuje dříve hojně používanou dřevotřísku. Jaké jsou výhody HDF desek? Zkratka pochází z anglického výrazu High Density Fibreboard. Jedná se o desky vyráběné z dřevěných vláken s vysokou hustotou (více než 850 kg/m³). Tyto desky se neprohýbají, jsou tvarově stálé, mají hladký povrch. Jejich údržba je jednoduchá, stačí otřít vlhkým hadříkem.

Jak lze policové regály využít

Policové regály mají opravdu široké využití a již dávno neplatí, že se hodí jen do skladu či dílny, kde takzvaně není moc vidět. Moderní regály jsou atraktivní a najdou své uplatnění nejen v prodejnách a stylových shopech, ale také v domácnostech, spížích, šatnách a komorách. Policový regál je také nedílnou součástí každé moderní garáže. Pro tyto příležitosti jsme pro vás připravili regály do garáže.

Při zakoupení jakéhokoliv kovového regálu výšky 200 nebo 230 cm doporučujeme regály přišroubovat šrouby ke zdi.

Pro tyto případy naleznete ve stojinách otvory pro šrouby. Regál a jeho police tak zabezpečíte proti nechtěnému překlopení, například dětmi. Spojovací materiál není součástí balení.

Pro běžné používání zcela postačuje regál opatřený pozinkovou úpravou. Když žádáte od regálu víc a chcete, aby se stal součástí interiéru, můžete zvolit lakovanou variantu. Nejoblíbenější barvou je smetanově bílá, takzvaná ivory, která se hodí téměř kamkoli. Do dílen a garáží je číslem jedna rozhodně modrá, oficiálním názvem pacific blau. Lehce extravagantním, ale rozhodně ne křiklavým odstínem je naše metalická zelená. Do moderních interiérů rozhodně volte šedou nebo antracitově černou. V balení policových regálů naleznete plastové patky stojin pro ochranu dřevěných, laminátových, nebo PVC podlah proti poškrábání povrchu.

Při dokoupení dalších polic do regálu nás kontaktujte s požadavkem na počet a rozměr police. Obdržíte celou kompletní sadu dílů včetně lisované dřevěné HDF desky a výztuh. Pokud chcete vybavit skladový prostor maximálně efektivně, například využít místa v rozích nabízíme rohové regály. Takto vytvořená sestava policových regálů vytvoří skladové místo bez kompromisů a v případě vhodně zvolené kombinace lakované úpravy tvoří přirozený prvek místnosti. Její využitelnost téměř nemá omezení. V kancelářích, garážích i v technických místnostech a skladech.   

Policové regály do bytu

Myslíme i na jednoduchost sestavení policových regálu a jejich nosnost. Proto jsou všechny regály pro montáž vyrobeny bez nutnosti šroubování jednotlivých komponentů. Díky dlouhodobým testům a zkouškám můžeme nabízet regály, které naprosto splňují očekávání většiny uživatelů. Nenabízíme regály s avizovanou nosností 300 kg a více, protože ji z hlediska použitelnosti při udávaných rozměrech nelze ani využít. Ale pouze více výztuh se stejnou tloušťkou stojin a nosníků ještě neznamená vyšší nosnost regálu.

Materiál, ze kterého jsou policové regály vyrobeny

V případě nosnosti polic 95-150 kg využíváme ocelový plech 0,75-0,90 mm podle použitých dílů regálu, jako jsou stojiny a nosníky.

Pro police nosnosti 175-220 kg je to ocelový plech 0,90-1,00 mm.

HDF police z lisované dřevěné hmoty má tloušťku 8 mm, což při pevnosti tohoto materiálu odpovídá jako minimálně 20 mm klasické dřevotřískové desky. Díky vysoké hustotě vláken je HDF deska odolnější proti vlhkosti a nekroutí se. Snadná údržba povrchu bez otřepů a nerovností je dalším plusem.

Regály vyrábíme našimi partnery v Německu, kde se podílíme i na vývoji, výběru materiálu a logistice.

 

 
Nahoru
Další produkty
68 položek celkem
Zpět do obchodu