POLICOVÉ REGÁLY

Policové regály

Co to jsou policové regály

Policový regál je sestava polic v nosnících, která umožňuje přehledné uspořádání a jednoduché skladování zboží a předmětů. Policové regály mohou být vyrobeny z různých materiálů. Nejčastějšími a nejpoužívanějšími jsou kovové regály.  Jsou vyrobeny z oceli a mohou být také nalakovány. Policové regály v naší nabídce jsou nejdříve opatřeny kvalitní pozinkovanou úpravou, která zabraňuje korozi a výrazně tak prodlužuje životnost regálů.

Policové regály, které zde můžete vidět a zakoupit jsou jen zlomek našeho sortimentu. Pokud hledáte jiný rozměr, klikněte na sekci REGÁLY, kde najdete veškerou nabídku a v konfigurátoru v levé liště vyberete konkrétní rozměr, nosnost, nebo počet polic.

Policové regály mají dělené stojiny, které můžete využít pro sestavení i dvou samostatných regálů například výšky 90 cm, pokud je v popisu policového regálu výška například 180 cm. Pro sestavení nabízené výšky regálu použijte kovové spojky. Jednoduchým nacvaknutím do výřezů stojin sestavíte kompletní kovový regál. Více se o montáži regálů dozvíte v krátkém INSTALAČNÍM VIDEU. Mezi stojiny regálu se umisťují jednotlivé police. Výhodou je, pokud si rozestupy mezi jednotlivými policemi můžete zvolit podle své potřeby. Prima regály toto umožňují a polici si můžete umístit co 9 cm.

 

Policové regály a jejich výhody

Policové regály disponují výhodou a tou je jejich variabilita. Možnost měnit výšku polic, případně rozdělit regál na dva menší. Toto umožňuje dělená stojina. Regály jsou také snadno rozložitelné. V případě potřeby přemístění jej jednoduše rozložíte a zase složíte na jiném místě. Při přestavění regálu můžete dokoupit police navíc, nebo bočnice proti vypadávání předmětů. Do regálu lze umístit i praktické plastové boxy pro skladování potravin či drobných předmětů.

Moderním materiálem pro police je HDF deska, která nahrazuje dříve hojně používanou dřevotřísku. Jaké jsou výhody HDF desek? Zkratka pochází z anglického výrazu High Density Fibreboard. Jedná se o desky vyráběné z dřevěných vláken s vysokou hustotou (více než 850 kg/m³). Tyto desky se neprohýbají, jsou tvarově stálé, mají hladký povrch. Jejich údržba je jednoduchá, stačí otřít vlhkým hadříkem.

Jak lze policové regály využít

Policové regály mají opravdu široké využití a již dávno neplatí, že se hodí jen do skladu či dílny, kde takzvaně není moc vidět. Moderní regály jsou atraktivní a najdou své uplatnění nejen v prodejnách a stylových shopech, ale také v domácnostech, spížích, šatnách a komorách. Policový regál je také nedílnou součástí každé moderní garáže. Pro tyto příležitosti jsme pro vás připravili regály do garáže.

iconfinder_dialog-warning_25351Při zakoupení jakéhokoliv kovového regálu výšky 200 nebo 230 cm doporučujeme regály vždy přišroubovat šrouby ke zdi.

Pro tyto případy naleznete ve stojinách otvory pro šrouby. Regál a jeho police tak zabezpečíte proti nechtěnému překlopení, například dětmi. Spojovací materiál není součástí balení.

Pro běžné používání zcela postačuje regál opatřený pozinkovou úpravou. Když žádáte od regálu víc a chcete, aby se stal součástí interiéru, můžete zvolit lakovanou variantu. Nejoblíbenější barvou je smetanově bílá, takzvaná ivory, která se hodí téměř kamkoli. Do dílen a garáží je číslem jedna rozhodně modrá, oficiálním názvem pacific blau. Lehce extravagantním, ale rozhodně ne křiklavým odstínem je naše metalická zelená. Do moderních interiérů rozhodně volte šedou nebo antracitově černou. V balení policových regálů naleznete plastové patky stojin pro ochranu dřevěných, laminátových, nebo PVC podlah proti poškrábání povrchu.

Při dokoupení dalších polic do regálu nás kontaktujte s požadavkem na počet a rozměr police. Obdržíte celou kompletní sadu dílů včetně lisované dřevěné HDF desky a výztuh. Pokud chcete vybavit skladový prostor maximálně efektivně, například využít místa v rozích nabízíme rohové regály. Takto vytvořená sestava policových regálů vytvoří skladové místo bez kompromisů a v případě vhodně zvolené kombinace lakované úpravy tvoří přirozený prvek místnosti. Její využitelnost téměř nemá omezení. V kancelářích, garážích i v technických místnostech a skladech.   

Myslíme i na jednoduchost sestavení policových regálu a jejich nosnost. Proto jsou všechny regály pro montáž vyrobeny bez nutnosti šroubování jednotlivých komponentů. Díky dlouhodobým testům a zkouškám můžeme nabízet regály, které naprosto splňují očekávání většiny uživatelů. Nenabízíme regály s avizovanou nosností 300 kg a více, protože ji z hlediska použitelnosti při udávaných rozměrech nelze ani využít. Ale pouze více výztuh se stejnou tloušťkou stojin a nosníků ještě neznamená vyšší nosnost regálu.

Materiál, ze kterého jsou policové regály vyrobeny

V případě nosnosti polic 95-150 kg využíváme ocelový plech 0,75-0,90 mm podle použitých dílů regálu, jako jsou stojiny a nosníky.

Pro police nosnosti 175-220 kg je to ocelový plech 0,90-1,00 mm.

HDF police z lisované dřevěné hmoty má tloušťku 8 mm, což při pevnosti tohoto materiálu odpovídá jako minimálně 20 mm klasické dřevotřískové desky. Díky vysoké hustotě vláken je HDF deska odolnější proti vlhkosti a nekroutí se. Snadná údržba povrchu bez otřepů a nerovností je dalším plusem.

Regály vyrábíme našimi partnery v Německu, kde se podílíme i na vývoji, výběru materiálu a logistice.

 

 
Policový regál 200x50x50 Kód: 4120500514
Policový regál 200x70x50 Kód: 4120500714
Policový regál 200x60x23 Kód: 4120230614
Policový regál 200x50x40 Kód: 4120400514
Policový regál 200x120x40 Kód: 4120401214
Policový regál 200x100x40
ZDARMAZDARMA
Kód: 4120401014
Policový regál 200x120x30
ZDARMAZDARMA
Kód: 4120301214
Policový regál 200x50x30 Kód: 4120300514
Nahoru
Další produkty
61 položek celkem
Zpět do obchodu